كاهش هزينه هاي اجراي سيستم هاي نظارتي با موبوتيكس

كاهش هزينه هاي اجراي سيستم هاي نظارتي با موبوتيكس

1. کاهش تعداد دوربینهای مورد نیاز
با وجود یک دوربین با رزولوشن بالا میتوان تمام فضای یک اتاق را تنها با یک دوربین مستقر در کنج يا مركز سقف با ضبط کلیه جزئیات پوشش داد. به عنوان مثال میتوانید تعداد 1536 خط افقی در تصویری یک دوربین Mobotix را با تعداد 288 خط مربوط به یک دوربین معمولی با رزولوشن CIF مقایسه نمایید. افزایش رزولوشن تصاویر باعث کاهش تعداد دوربین های مورد نیاز خواهد گردید.
2. کاهش هزینه های مربوط به نصب و اجرا
با كاهش تعداد دوربين ها هزينه هاي ديگري كاهش مي يابد كه عبارتند از: هزینه های مربوط به کابل، داكت و لوازم مصرفی و نيز هزينه هاي مربوط به اجرت اجراي موارد مذكور . همچنين با تکیه به قابلیت POE (انتقال برق بر روی کابل شبکه) شاهد کاهش شدید هزینه های مربوط به کابلهای انتقال برق مي باشيم.

3. کاهش حجم حافظه مورد نیاز
بهره گیری از فن آوری ذخیره سازی هوشمند تصاویر و تکنولوژی متمرکز زدایی بکار گرفته شده در دوربینها باعث کاهش فشار وارده به کامپیوتر مرکزی و متعاقباً کاهش حافظه مورد نیاز برای ضبط تصاویر تا میزان 10 برابر می باشد. این فن آوری را ذخیره سازی هوشمند تصاویر می نامند.
4. کاهش هزینه های مربوط به ضبط تصاویر
با اتکا به سیستم تحلیل رخدادها ، میزان فریم های ضبط شده در ثانیه بر اساس نوع رخداد متغیر بوده و منجر به استفاده بهینه از فضای حافظه میگردد.
5. کاهش هزینه های برق اضطراری
توان مصرفی بسیار پایین دوربینها ( در حدود 3 وات) و عدم نیاز به هيتر جهت کارکرد در دماي پايين باعث کاهش شدید هزینه های مربوط به UPS مورد نیاز برای پشتیبانی از سیستم میگردد.
6. کاهش هزینه های پشتیبانی و نگهداری
بهره گیری از کاورهای محافظ از جنس فایبر گلاس تقویت شده و همچنین عدم استفاده از قطعات متحرك مانند اتو آیریس های مکانیکی باعث افزایش طول عمر دوربینها و عدم نیاز به صرف هزینه های تحمیلی برای پشتیبانی و نگهداری آنها میگردد.
7. رایگان بودن نرم افزار و License مربوطه
آخرین نسخه نرم افزار بدون هیچ محدودیتی در دسترس کاربرها بوده و بدین ترتیب باعث صرفه جویی در هزینه معمولاً هنگفت نرم افزار مدیریت دوربینها خواهد گردید.
8. قابلیت افزایش نامحدود تعداد دوربين ها
در هر زمان میتوان تعداد دوربینها و کاربرها را بدون هیچگونه محدودیت و صرفه هیچ هزینهای افزایش داد.
9. برخورداری از تجهیزات جانبی
اکثر تجهیزات جانبی مورد نیاز مانند پایه دیواری، میکروفن، اسپیکر، کاور محافظ و ... به همراه دوربین ارائه
میگردد و بنابراین هزینههای مربوط به تهیه مجدد آنها به شدت کاهش مییابد.