چرا موبوتیکس؟

mobotixadvantage

1. بهره گیری از فن آوری اسکن به روش progressive به جای روش معمولی اينترليس
استفاده از فن آوري پروگرسيو موجب مي گردد هنگام تصوير برداري از اشياي متحرك تصاوير با كيفيت بالاتري ثبت و ضبط گردند. در روش اينترليس كه غالب دوربين ها از آن استفاده مي كنند به ازاي هر فريم دو تصوير گرفته مي شود كه يكي خطوط فرد و ديگري خطوط زوج تصوير را شامل مي شوند و هيچ كدام كامل نيستند. لذا در صورتي كه سرعت سوژه بالا باشد هنگام گرفتن تصوير دوم از جاي خود حركت كرده و تصوير نهايي كه از تركيب دو تصوير ايجاد مي شود كمي كشدار به نظر مي رسد
2. جبران نور پسزمینه در شرایط تابش نور از پشت سر
استفاده از سیستم آتوآیریز دیجیتال موسوم به ( Exposure Window) باعث ارائه تصویر واضح در شرایط تابش نور از زوایای مختلف میگردد. دوربين هاي معمولي در شرايط ضد نور يعني زماني كه نور از پشت سوژه مي تابد كارايي اندكي دارند
3. كار در شرايط دمايي بسيار پايين
دوربين هاي موبوتيكس اين ويژگي را دارند كه در شرايط دمايي سخت از منفي 30 درجه تا مثبت 60 درجه بدون مشكل به تصوير برداري بپردازد.
4. طول عمر بالا
در ساخت دوربين هاي موبوتيكس از هيچ قطعه متحركي استفاده نشده است (حتي لنز دوربين از آيريس مكانيكي استفاده نمي نمايد بلكه از آيريس الكترونيكي توسعه يافته بهره مي برد) لذا طول عمر بسيار بالايي در مقايسه با دوربين هاي معمولي دارد.
5. يك دوربين با چهار تصوير
بهرهگیری از فن آوري مگاپيكسلي و نرم افزار پرقدرت داخل دوربين امکان مي دهد به جاي يك تصوير تك از چهار تصوير كه هر كدام بر روي سوژه خاصي زوم كرده اند استفاده نمود به اين ترتيب به جاي مشاهده تصوير كلي بدون جزييات مي توان از چهار تصوير كه هر كدام بر روي ناحيه جذاب و با اهميتي زوم شده اند استفاده نمود.
6. دي وي آر داخلي
هر دوربين موبوتيكس داراي يك دي وي آر داخلي است كه اجازه مي دهد تصاوير بر روي حافظه فلش تا ظرفيت 64GB ذخيره گردد.
7. از دست ندادن تصاوير حتي هنگام قطع شدن شبكه
در صورتي كه دوربين نتواند تصاوير را بر روي آدرسي كه مشخص شده ارسال نمايد. تصاوير به صورت اتوماتيك بر روي خود دوربين ذخيره مي شوند. بنابراين در صورت قطع شدن شبكه به هر دليلي هيچ گاه تصاوير از ميان نمي روند.
8. عدم نياز به سرور براي ضبط تصوير
هر دوربين موبوتيكس به يك پردازنده 1GHz مجهز است به اين ترتيب دوربين اين قابليت را دارد كه كليه پردازش هاي ضروري بر روي تصاوير را در داخل خود انجام دهد و از اين بابت هيچ ترافيك يا باري را براي سرور ايجاد ننمايد. به اين ترتيب امکان ضبط تصاویر 40 دوربین را با کیفیت بسیار بالا تنها بر روی یک کامپیوتر معمولي مهیا میگردد.
9. اشغال پهنای باند کم
فرمت اختصاصی MxPEG اين امكان را مي دهد كه تصاوير با كيفيت بالا اما با حجم پايين ارسال گردند. در ضمن اين فرمت اجازه مي دهد تصاوير با frame Rate بالا يعني 20 فريم در ثانيه ارسال گردند.
10. عدم نیاز به پشتیبانی و نگهداری
عدم استفاده از قسمتهای متحرک و مکانیکی به خصوص برای تغییر وضعیت دوربین از حالت تصویربرداری در روز به وضعیت تصویربرداری در شب باعث طولانی گردیدن عمر دوربین و عدم نیاز به پشتیبانی و نگهداری آن میباشد.
11. ارتباط صوتی از طریق بستر شبکه
امکان برقراری ارتباط صوتی همزمان و همچنین امکان ارسال هشدار (alarm) بر اساس پروتكل ارتباطي SIP telephony
12. بهرهمندی از نرم افزار قدرتمند و رايگان
با اينكه اغلب برندهاي بازار نرم افزار هاي مديريت تصاوير را بر اساس تعداد دوربين ها و تعداد كاربران مي فروشند. اما نرم افزار MXCC موبوتيكس به صورت رايگان از طريق سايت دانلود شده و براي هر تعداد دوربين و كاربر بدون هزينه لايسنس اضافي قابل نصب مي باشد. ضمن اينكه به روز رساني و ارتقاي نرم افزار به صورت مداوم و رايگان صورت مي گيرد.

محتوای بیشتر در این بخش: « چرا مگاپیکسل