چرا مگاپیکسل

چرا مگاپيكسل؟
اپيزود اول: هيجان نصب دوربين
تجاري شدن قيمت دوربين ها موجب گرديد در ايران مانند كشورهاي ديگر استفاده از دوربين مداربسته با استقبال بخش هاي مختلف جامعه مواجه شود. مزيت واضح بود نصب دوربين اجازه مي داد مديران در تمامي بخش هاي محل كسب و كار خود حضور داشته باشد اين مزيت باعث ساده اما ارزشمند باعث شد از بانك ها گرفته تا سوپرماركت ها از نصب دوربين مداربسته استقبال نمايند. كار به جايي رسيد كه برخي از بخش ها با سياست هاي دولتي مجبور به نصب دوربين هداربسته گرديدند. مثلا اداره اماكن به كليه جواهر فروشي ها دستور داد تا دوربين مداربسته نصب نمايند. هر كسي به زعم خويش و بر اساس بودجه و سليقه خود اقدام به نصب دوربين نمود.
اپيزود دوم: تصاوير ضبط شده بي ارزشند
تا زماني كه مديران يا صاحبان كسب و كار سر كار خود بودند نيازي به ضبط تصاوير نداشتند. اما زماني كه آنها در محل حضور نداشتند نمي دانستند كه چه اتفاقي در حال رخ دادن است. اينجا بود كه دي وي آر ها پا به ميدان گذاشتند تا با ضبط تصاوير بر روي هارد ديسك ها اجازه بازبيني تصاوير و بررسي اتفاقات را به ذينفعان بدهند. اما اوضاع همينطور خوب پيش نرفت گرچه تصاوير براي بازبيني رفتار كاركنان مناسب بود اما زماني كه پاي دزد و سارق به ميان آمد اصلا خوب عمل نمي كردند. كيفيت تصاوير آنقدر پايين بود كه چهره سارق در آن قابل تشخيص نبود.
اپيزود سوم: مگاپيكسل حلال مشكلات
كيفيت پايين تصاوير باعث گرديد تا تصاوير سرقت از بانك ها و جواهر فروشي ها فاقد كارايي باشند. در بعد جهاني نيز حوادث يازدهم سپتامبر و بمب گذاري مترو لندن اهميت و انگيزه بين المللي براي حل اين مشكل ايجاد نمود. اينجا بود كه تصاوير مگا پيكسلي پا به عرصه تجاري نهادند و توانستند قيمت بالاي خود را با حل مشكلي كه بي پاسخ مانده بود توجيه نمايند.